
ValCUN onthult innovaties in Minerva printers en printkoppen op Formnext 2023
ValCUN, een innoverende start-up van metaal additive manufacturing (AM), gaat furore maken op Formnext 2023, de toonaangevende wereldwijde vakbeurs voor AM. ValCUN zal zijn baanbrekende oplossingen onthullen: de Minerva Printer en de Minerva Printhead, evenals een reeks verbluffende geprinte onderdelen.
De Minerva Printer: ValCUN is klaar om de Minerva Printer te introduceren, een belangrijke sprong voorwaarts in metaal AM. De Minerva Printer biedt ongeëvenaarde inzetbaarheid, duurzaamheid en kosteneffectief printen van metaal. Minerva maakt gebruik van ValCUN’s eigen Molten Metal Deposition (MMD) technologie,
De Minerva printkop: De Minerva printkop vergroot de flexibiliteit en vrijheid van de gebruiker. De printkop kan worden geïmplementeerd op robotarmen, portaalsystemen, in productiefaciliteiten of inline met andere fabricagetechnologieën.
Gesmolten metaaldepositie (MMD) technologie: MMD maakt metaaldepositie in één stap mogelijk, een langverwachte doorbraak die verwant is aan Fused Filament Fabrication (FFF), maar dan met metalen. Dit bekende proces gebruikt kant-en-klare metaaldraad als grondstof, wat zorgt voor een gebruiksvriendelijke werking en een snelle implementatie. De Minerva Printer en de Minerva Printkop richten zich op dit moment op aluminium, een zeer gewild metaal voor de industrie dat op dit moment te weinig aandacht krijgt van bestaande AM-processen. De aard van het proces maakt het ook mogelijk om aluminium allots met hoge sterkte te printen, zoals 6XXX series en 7XXX series.
MMD biedt ongeëvenaarde duurzaamheid, met zijn energiezuinigheid, verminderde afval en eliminatie van de behoefte aan giftige chemicaliën of poeders. Door de eenvoudige nabewerking (geen ontbinden, sinteren, poederverwijdering of HIP) biedt MMD ook een uitzonderlijke time-to-part.
ValCUN’s team van experts zal aanwezig zijn op Formnext 2023 om de Minerva Printer en Minerva Printkop te demonstreren. Het team kijkt ernaar uit om aanvullende informatie te verstrekken en de gebruiksmogelijkheden en toepassingen van deze baanbrekende technologie te bespreken.
Jonas Galle, medeoprichter en CEO van ValCUN, is enthousiast over het evenement: “De Minerva Printer, de Minerva Printkop en onze prachtige geprinte onderdelen zijn het hoogtepunt van onze innovatiereis. We zijn toegewijd aan het leveren van kosteneffectieve, inzetbare, milieuvriendelijke oplossingen voor het printen van metaal en we nodigen de deelnemers aan Formnext 2023 uit om onze stand te bezoeken, uit eerste hand getuige te zijn van deze ontwrichtende innovaties en hun transformatieve potentieel voor verschillende industrieën te verkennen.”
ValCUN nodigt alle Formnext 2023 deelnemers, industrie professionals en enthousiastelingen van harte uit om haar stand E32 Hal 12.0 te bezoeken om het transformatieve potentieel voor een veelheid van industrieën te verkennen en te verdiepen.
Voor meer informatie over ValCUN en haar deelname aan Formnext 2023 kunt u terecht op www.valcun.be of contact opnemen met Jan De Pauw.
